Akademia WSB podpisała deklarację współpracy z KGM KIG

Akademia WSB podpisała deklarację współpracy z Komitetem Gospodarki Miejskiej Krajowej Izby Gospodarczej Sieci Wsparcia Rozwoju Gospodarczego Miast Polskich. Dokument ma na celu wzmocnienie współpracy sektora nauki z samorządem gospodarczym. Na spotkaniu Uczelnię reprezentowali Rektor AWSB dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, dr Marcin Lisdr Krzysztof Wrana i dr Mariusz Raczek. KGM KIG reprezentował przewodniczący p. Zenon Kiczka. Spotkanie odbyło się pod patronatem Delegatury Regionalnej Izby Gospodarczej w Dąbrowie Górniczej.

Doceniając rosnące znaczenie miast w gospodarczym rozwoju kraju i wartość współpracy między sektorem nauki, a samorządem Akademia WSB aktywnie włączyła się do Sieci Wsparcia, którą powołał do życia Komitet Gospodarki Miejskiej Krajowej Izby Gospodarczej Sieci Wsparcia Rozwoju Gospodarczego Miast Polskich. Celem aktywności Sieci Wsparcia jest gromadzenie, eksponowanie wiedzy i doświadczeń, w tym międzynarodowych, dla wzmocnienia konkurencyjności polskich miast oraz ich silnego umocowania w sieci innych, europejskich miast.

Akademia WSB oraz KGM KIG wzbogacać będą Sieć Wsparcia wiedzą i doświadczeniem w takich obszarach jak: konkurencyjność gospodarcza polskich miast, strategiczne zarządzanie gospodarczym rozwojem miast, kapitały miasta, cyfryzacja gospodarek miejskich, kompetencje i umiejętności menedżera rozwoju miast oraz dyplomacja samorządowa i współrządzenie.

13.02.2020

Sprawdź >> nowy kierunek studiów podyplomowych: Human Smart Cities